Drzwi dymoszczelne

Podstawowym zadaniem drzwi dymoszczelnych jest powstrzymanie rozprszestrzeniania się dymu, który może być równie niebezpieczny, co sam ogień. Jest to groźne zwłaszcza wtedy, gdy dymienie jest bardzo intensywne lub palą się tworzywa, które pod wpływem wysokiej temperatury wydzielają szkodliwe opary. Niskia zawartość tlenu oraz toksyczne produkty spalania mogą doprowadzić do poważnego zatrucia, a nawet śmierci w zaledwie kilka minut.

Produkowane przez naszą firmę drzwi dymoszczelne oparte sa na funkcjonalnym systemie profili aluminiowych PBI 50N Yawal System (szczegółowy opis systemu dostępny tutaj). Jest to system wykorzystywany głównie do wykonywania przegród i konstrukcji do zabudowy wewnętrznej - ścianek działowych czy wiatrołapów. Zastosowanie specjalnych uszczelnień oraz listwy opadającej powoduje, że po zamknięciu drzwi stanowią szczelną przegrodę i zapewniają większe zabezpieczenie przed rozprzestrzeniającym się dymem.

Oferowane przez nas produkty zostały przebadane pod kątem dymoszczelności czego wynikiem jest uzyskanie Krajowej Oceny Technicznej ITB-KOT-2022/2124. Dodatkowym potwierdzeniem wysokich parametrów produkowanych drzwi dymoszczelnych jest certyfikat nr AC 158-UWB-W3186 wydany przez Zakład Certyfikacji "CERTBUD" Sp. z o.o.

 

W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą prosimy o kontakt z naszym biurem.