Fasady, świetliki

Wykorzystanie na elewacji budynków konstrukcji aluminiowo-szklanych sprawia, że każdy obiekt nabiera ciekawego i nietuzinkowego charakteru. Nie dziwi zatem fakt, iż fasady aluminiowe to obecnie już nie tylko jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań na elewacji budynków użyteczności publicznej, ale także wybór wielu prywatnych klientów przy projektowaniu biura czy domu.

Poza niewątpliwie atrakcyjnym i efektownym wyglądem takie rozwiązanie stanowi także:

  • dobrą izolację termiczną dla budynku
  • chroni przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych 
  • tworzy osłonę akustyczną zabezpieczającą przed nadmiernym natężeniem hałasu 
  • gwarantuje dobre nasłonecznienie wnętrz

 

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo systemy ścian osłonowych  - klasyczne i modułowe, ściany strukturalne, świetliki i zadaszenia.

System ścian osłonowych

FA 50N HI

Klasyczny system fasad słupowo-ryglowych, z widocznymi elementami maskującymi, o bardzo wysokich właściwościach termoizolacyjnych.

FA 50N SL

Półstrukturalny system ścian osłonowych, bez widocznych profili aluminiowych tworzy od zewnątrz płaską powierzchnie, łączy zalety klasycznej fasady słupowo-ryglowej z estetycznym wyglądem fasady strukturalnej.

FA 50N SW

System okna strukturalnego pozwala na wykonanie w fasadzie okna równolegle wysuwnego, wychylnego lub rozwiernego.

FA 50N EI

Przeciwpożarowy system fasad, gdzie w pola konstrukcyjne wmontowane są wypełnienia ze szkła ognioodpornego lub panele izolacyjne.

System ścian osłonowych

CW 50

Klasyczny system do wykonywania ścian osłonowych, połaci dachowych i konstrukcji przestrzennych, dostępny w 11 wariantach, widoczna szerokość profili 50mm.

CW 60

Klasyczna ściana osłonowa, która dzięki dodatkowo wzmocnionym profilom stosowana jest dla konstrukcji zbudowanych z dużych szklanych płyt.

CW 65-EF

Fasada elementowa z maksymalną transparentnością, uprzednio przygotowane oszklone moduły pozwalają na łatwy i szybki montaż konstrukcji na budowie, dzięki czemu system ten bardzo dobrze nadaje się do zastosowania na wysokich budynkach.

CW 86

System fasad słupowo-ryglowych z wpinanymi w nią ramkami aluminiowymi wypełnionymi szkłem, występuję również w wariancie fasady elementowej (CW 86-EF), która umożliwia mocowanie gotowych oszklonych modułów w całości na elewacji.